В історії кожного народу, серед її великих творців, є люди, імена яких оповиті невмирущою любов’ю та славою. Таким самородком в українців є Тарас Григорович Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського духу. Цього року 9 березня весь світ відзначав 200-річчя з дня народження видатного українського поета та громадського діяча. Не оминули своєю увагою цієї дати вчителі-філологи та учні нашої школи.
Розпочала цикл заходів, приурочених річниці, Карпяк Ольга Юріївна уроком за поезією Т.Шевченка «Садок вишневий коло хати» у 5-Б класі, на якому учні мали змогу поринути у картини довколишнього світу у поезіях Т.Шевченка, переглянути сучасний мультфільм та прослухати виконання пісні на слова поета. П’ятикласники виконували пейзажні поезії митця, малювали уявлені картини та порівнювали їх з оригінальним баченням Шевченка-художника.
Продовженням заходів став урок Матковської Тетяни В’ячеславівни у 9-В класі «Жіноча доля у творчості поета», на якому піднімалася досить серйозна і близька поетові проблема на прикладі поем «Катерина», «Наймичка» та «Марія». Дев’ятикласники висловлювали власні думки стосовно даної проблеми, аналізували ситуації та проектували їх на сучасне.

Завершила цикл заходів Бойко Інна Олександрівна літературно-музичною композицією «Кобзарева пісня», що була проведена у актовій залі учнями 5-10 класів. На початку свята бібліотекар Скидан Світлана Антонівна ознайомила присутніх з новими надходженнями у бібліотеку, цікавими книгами про життя Шевченка та його творчість. Перед очима глядачів промайнуло дитинство поета, звучали його найкращі поезії у виконанні учнів різних класів та відеосюжети про його творчість.
Спільними зусиллями вчителів-філологів, бібліотекаря та учнів було оформлено фойє школи та тематична виставка у шкільній бібліотеці.
Карпяк Оксана, юнкор